fbpx

Yazılım.

İşletmenizi dijital mecra’da tanıtmanıza şimdi yardımcı olalım!

Bize Ulaşın

Yazılım Danışmanlığı.

Yazılım danışmanlığı hizmetimiz, yeni geliştirilen bir yazılım sürecinin etkin planlanmasını, yürütülmesini ve yönetimini sağlayarak şirketinizin kar/maliyet oranını maksimize etmeyi amaçlar. Yazılım  danışmanlığı çok dinamik bir endüstri olduğundan dolayı sürekli olarak kendimizi sürekli olarak yeni teknolojilere ve değişen algoritmalara adapte etmekteyiz. Danışmanlık sürecinde en önemli noktalardan birinin müşterilerimiz ile iletişim olduğunun farkındayız, bu sebeple sizlere kapsamlı müşteri desteği sunuyoruz. Yazılım danışmanlığı sürecinde bu hizmetleri vermekteyiz:

Teknoloji Danışmanlığı

Teknoloji Danışmanlığı hizmetimiz, yazılım geliştirme sürecinde doğru teknoloji ve tasarım seçimleri yapmanızı sağlar. Kullanılacak teknolojilerin doğru bir şekilde tespit edilmesi çok önemlidir çünkü yazılım projelerinde çoğu zaman kullanılan teknolojiyi değiştirmek, projeyi sıfırdan yapmaktan daha zahmetli olmaktadır.

Geliştirme Süreci Danışmanlığı

Geliştirme Süreci Danışmanlığı Hizmetimiz, yazılım geliştirme sürecinin hızlı,sorunsuz ve düşük maliyet ile ilerlemesini sağlar. Geliştirme sürecinde yol haritasının belirlenmesi ve bu plana uygun olarak ilerlenmesi çok önemlidir. Yazılım projelerinin geliştirme sürecinin profesyoneller tarafından yürütülmesi ciddi avantaj sağlar.

Entegrasyon Danışmanlığı

Entegrasyon danışmanlığı hizmetimiz, yazılımın gerekli platformlara entegre edilmesini sağlar. Günümüz şartlarında neredeyse her uygulamanın entegre çalıştığı başka uygulamalar mevcuttur. Biz de Lignid Dijital Pazarlama ve Yazılım olarak bu entegrasyonların doğru bir şekilde yapılmasını sağlamaktayız.

Özel Yazılım Geliştirme.

Özel yazılım geliştirme, belirli bir işletme veya kişi için tüm tasarlama, oluşturma ve sürdürme sürenin yönetilmesidir. Hazır yazılımlardan en büyük farkı, genel bir çözüm olmak yerine tamamen özelleştirilmiş bir yazılım olmasıyla tam olarak ihtiyacı giderir. İşletmenizin ihtiyaç duyacağı yazılım sistemlerini planlama, tasarlama, uygulama ve izleme konusundaki tüm süreç tecrübeli ekibimiz tarafından yürütülmektedir. Ekibimiz şirketinizin tüm ihtiyaçlarını analiz eder ve minimum maliyet ile ihtiyaçlarınızı giderir.

Web Uygulamaları

Özel web uygulaması hizmetimiz, merkezileştirilmiş bir sistemde web tarayıcısı üzerinden çalışır. Web tarayıcısı üzerinden değişmesi, esnek bir kullanım ve yapılacak tüm güncellemelerin tüm kullanıcılarda geçerli olmasını sağladığı için sürdürülebilirlik avantajı sağlar.

Mobil Uygulamalar

Özel mobil uygulama hizmetimiz, belli bir işletim sistemine yönelik hazırlanmış veya çapraz platform olarak çalışabilen web uygulamanızın tamamlayıcısı veya kendi başına bir çözüm olan hizmetimizdir.

Masaüstü Uygulamaları

Masaüstü uygulama hizmetimiz, veri güvenliği üzerinde tam kontrole sahip olmakla birlikte özellikle şirket içi çevrımdışı kullanım için uygundur. Güçlü donanım ve yüksek çalışma hızı ihtiyaç duyulan işlerde masaüstü uygulamaları tercih edilir.

Test ve Analiz.

Test hizmetimiz, mevcut veya geliştirilmekte olan bir yazılımın açıklarının tespit edilmesini ve/veya etkinliğinin en üst düzeye çıkarılmasını sağlar. Bir yazılım projesinde test hizmeti olmazsa olmazdır. Başlıca test hizmetlerimiz şunlardır:

Performans Testleri

Performans testi, iş açısından kritik uygulamalarınızın performansının maksimize edilmesini sağlar. Bir uygulama kullanıma sunulmadan önce sorunsuz gözükebilir ancak performans sorunları genellikle canlı senaryolarda kendini gösterir.

Güvenlik Testleri

Güvenlik testi, uygulamalarınızda bulunabilecek güvenlik açıklarının tespit edilmesini sağlar. Bazı güvenlik açıkları şirketiniz için hayati sorunlar ortaya çıkarabilir.

Sistem Testleri

Sistem testi, sistemi oluşturan her birimin bir arada çalıştırılarak test edilmesidir. Sistem testi ortamı ne kadar gerçek ortama yaklaşırsa o kadar verimli olur.

Kullanılabilirlik Testleri

Kullanılabilirlik testi, sisteminizin normal bir kullanıcı gibi test edilmesini, her türlü kullanıcı deneyimi, uygulama işlevselliği vb. konularda optimizasyon sağlar.

Uygulama Bakımı.

Uygulama bakım hizmetimiz, işinizi, yöntemlerinizi ve uygulamalarınızı göz önünde bulundurarak işletmenize özel yöntemlerle teknolojiye ve değişken durumlara adaptasyonunuzu sağlar. Bu hizmette uzun vadeli maliyetlerinizi düşürmek ve gerektiği zamanlarda uygulamanızın özelleştirilerek kullanımınıza sunulması amaçlanır. Başlıca uygulama bakım hizmetlerimiz şunlardır:

Uyarlamalı Bakım (Adaptive)

Uyarlamalı bakım, sistemin bir bölümünde ortaya çıkan değişikliklerin diğer bölümlere uygulanmasıdır. Bu bakımda yapılan değişikliklerin etki alanlarının çok iyi analiz edilmesi gerekmektedir.

Mükemmel Bakım (Perfective)

Mükemmel bakım, genel olarak yeni veya değiştirilmiş kullanıcı ihtiyaçlarının uygulanmasıyla ilgilidir. Mükemmel bakım, herhangi bir sorun olmasa bile sürekli olarak sistemin performansının ve işlevselliğinin artırılmasını amaçlar.

Önleyici Bakım (Preventive)

Önleyici bakım, daha herhangi bir sorun ortaya çıkmadan önce ortaya çıkabilecek potansiyel sorunları engellemeyi hedefler. Yazılım karmaşıklığını azaltma, program anlaşılabilirliğini geliştirme ve yazılımın sürdürülebilirliğini artırmak amaçlanır.

Bilgi Teknolojileri Güvenliği.

Bilgi Teknolojileri(BT) güvenlik hizmetimiz, güvenlik risklerinizi en aza indirerek kişisel ve kullanıcı verilerinizin korunmasını sağlar. Kişisel verilerin korunması kanununa(KVKK) göre kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri vardır. Bu sebeple karşılaşabileceğiniz herhangi bir bilgisayar korsancılığı durumunda verilerinizin bir kısmının veya tamamının üçüncü kişilerin eline geçmesi ciddi sorunlar oluşturabilir. 

Ağ Güvenliği

Ağ güvenliği, kötü niyetli ve yetkisiz kişilerin ağınıza sızmasını önler. Bu güvenlik bilgisayar korsanlarının ağınızdaki verilere ulaşmasını engellemek için hayati önem taşır.

İnternet Güvenliği

İnternet güvenliği, internet tarayıcıları üzerinden sanal dünyaya gönderilen veya sanal dünyadan alınan verilerin güvenliğini sağlar.

Uygulama Güvenliği

Uygulama güvenliği, uygulama geliştirilirken potansiyel güvenlik açıklarının öngörülerek kodlanmasını ve uygulamanın saldırılara karşı korunmasını sağlar.

Hizmet Olarak Yazılım (SaaS).

Hizmet olarak yazılım (Software as a Service) hizmetimiz,  verilere internet bağlantısı ve web tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan erişilmesini sağlar. Bu web tabanlı modelde, sunucuları,veritabanlarını ve uygulamayı oluşturan kodların bakımı ve optimizasyonunu sürekli yaparak aldığınız hizmet kalitesini sürekli yükseltiyoruz. SaaS yazılımları kapsamlı donanım gerektirmediği ve bulutta çalıştığı için sürecin kontrolü için ekstra bir eleman almanızı gerektirmez. 

Bize Ulaşın.

Haydi bir sonraki projenizde birlikte çalışalım!  

Telefon Numaramız

+90 544 586 30 05

Eposta Adresimiz

info@lignid.com

Ofis Adresimiz

Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Ejder Apt.

No:63 Daire:4 Şişli/İSTANBUL