fbpx

Dijital Pazarlama.

İşletmenizi dijital mecra’da tanıtmanıza şimdi yardımcı olalım!

Bize Ulaşın

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama, elektronik cihazlar ve internet yardımı ile yapılan tüm pazarlama eforlarına verilen genel isimdir. İşletmelerin arama motorları, sosyal medya, eposta ve diğer internet siteleri gibi kanalları kullanarak insanların en çok zaman geçirdiği yerlerde müşterilerine ve müşteri adaylarına ulaşmasını hedefler.

SEO – Arama Motor Optimizasyonu.

Dijital pazarlama türlerinden biri olan SEO yani “Arama Motoru Optimizasyonu”, internet sitenizin arama motoru sıralaması yükseltilerek; yani sitenizin arama sonuçlarında daha üstlerde çıkmasını sağlayarak, organik ziyaretçi sayınızın artırılmasını hedefleyen hizmetimizdir. SEO hizmetimizin aşağıdaki alt dallarının her biri kendine has avantajlar sağladığı gibi, hepsinin bir arada uygulanması mükemmel SEO’ya ulaşmanızı sağlar.

Site İçi SEO

SEO hizmetimizin, internet sitenizde bulunan içeriklerin SEO uyumlu hale getirilmesini ve SEO uyumlu yeni içerikler üretilmesini hedefleyen dalıdır.

Site Dışı SEO

SEO hizmetimizin, internet sitenizin arama motorları haricindeki kanallarda görünürlüğünü arttırmayı hedefleyen dalıdır.

Teknik SEO

SEO hizmetimizin, internet sitenizin arka planında çalışan teknolojilerin optimize edilmesiyle hızlandırılmasını ve stabil hale getirilmesini hedefleyen dalıdır.

SMM – Sosyal Medya Pazarlama.

Dijital pazarlama türlerinden biri olan SMM yani “Sosyal Medya Pazarlama” firmanıza ait içeriklerin; marka tanınırlığının ve etkileşimlerinin artırılmasını hedeflemekle birlikte asıl olarak müşteri adaylarının bulunmasını ve bu adayların müşteri haline getirilmesini amaçlar. Bu amaç doğrultusunda içerikleriniz özenli bir şekilde sosyal medya mecralarının algoritmalarına uygun bir şekilde hazırlanarak paylaşılır. Hizmet verdiğimiz sosyal mecralardan bazıları şunlardır:

Facebook

SMM hizmetimizin, Facebook sayfalarınızın; oluşturulması, tasarlanması, firmanıza ait bilgiler ile doldurulması, Facebook mağazanızın oluşturulması ve etkileşim artırma hedefi ile algoritmaya uygun içerik (Görsel, video, hikâye vb.) paylaşımlarının yapılmasını kapsayan dalıdır.

Instagram

SMM hizmetimizin, Instagram sayfalarınızın; oluşturulması, tasarlanması, firmanıza ait bilgiler ile doldurulması ve etkileşim artırma hedefi ile algoritmaya uygun içerik (Görsel, video, hikâye vb.) paylaşımı yapılmasını kapsayan dalıdır.

Twitter

SMM hizmetimizin, Twitter sayfalarınızın; oluşturulması, tasarlanması, firmanıza ait bilgiler ile doldurulması ve etkileşim arttırma hedefi ile algoritmaya uygun içerik (Görsel, yazı vb.) paylaşımı yapılmasını kapsayan dalıdır.

LinkedIn

SMM hizmetimizin, LinkedIn sayfalarınızın; oluşturulması, tasarlanması, firmanıza ait bilgiler ile doldurulmasını kapsayan dalıdır.

Pinterest

SMM hizmetimizin, Pinterest sayfalarınızın; oluşturulması, tasarlanması, firmanıza ait bilgiler ile doldurulması ve etkileşim arttırma hedefi ile algoritmaya uygun içerik (Görsel vb.) paylaşımlarının yapılmasını kapsayan dalıdır.

İçerik Pazarlama.

Dijital pazarlama türlerinden biri olan içerik pazarlama; marka tanınırlığı, trafik artırma, müşteri adayı bulma ve müşteri adaylarının müşteri haline getirilmesi doğrultusunda içerik üretimini ve paylaşımını kapsayan hizmetimizdir. Genellikle bu içeriğin görüntülenmesi için insanların iletişim bilgileri alınarak daha sonrasında bu iletişim bilgilerinin satışa çevrilmesi hedeflenir. Hizmetimiz her türlü dijital içeriği kapsamaktadır. Aşağıda bulunan alt dallar bu duruma örnek niteliğindendir.

Blog Yazıları

İçerik pazarlama hizmetimizin, işletmenizin sektöründeki uzmanlığını göstermek ve organik arama trafiği oluşturmak için çeşitli kanallarda blog yazıları yazılması ve paylaşılmasını kapsayan dalıdır.

Elektronik Kitaplar ve Makaleler

İçerik pazarlama hizmetimizin, elektronik kitaplar ve makaleler gibi uzun soluklu içeriklerin oluşturulup, ziyaretçilerinizin eğitilmesini hedefleyen dalıdır.

İnfografik (Görsel Bilgi)

İçerik pazarlama hizmetimizin, bilgileri görsel hale getirmeyi ve uzun içeriklerin sosyal mecralar gibi kısıtlı alana sahip mecralarda paylaşılmasını sağlayan dalıdır.

Sosyal Medya ve Arama Motoru Reklamları.

Dijital pazarlama türlerinden biri olan dijital reklamlar; Google, Facebook, Instagram, Twitter gibi dijital mecralara; marka tanınırlığı artırma, trafik artırma, etkileşim artırma, müşteri adayı bulma ve müşteri adaylarının müşteri haline getirilmesini sağlamak amacıyla reklamlar oluşturulmasını ve bu reklamların yayınlanmasını kapsayan hizmetimizdir.

Sosyal Medya (Facebook, Instagram vb.)

Dijital reklam hizmetimizin, sosyal medyalarda; marka bilinirliği, erişim, trafik, etkileşim, alınan mesaj sayısı, dönüşüm, katalog satışları, mağaza trafiği artırma ve potansiyel müşteri bulmayı hedefleyerek reklam oluşturulmasını kapsayan dalıdır.

Arama Motorları (Google, Yandex vb.)

Dijital reklam hizmetimizin, arama motorlarında; marka bilinirliği, erişim, trafik, etkileşim, dönüşüm, katalog satışları, mağaza trafiği artırma ve potansiyel müşteri bulmayı hedefleyerek reklam oluşturulmasını kapsayan dalıdır. Web sitenizin belirlenen anahtar kelimelerde en üst sıralarda çıkmasına olanak sağlar.

E-posta Pazarlama.

Dijital pazarlama türlerinden biri olan e-posta pazarlama, hali hazırda bulunan ya da tarafımızca oluşturulacak eposta listeniz kullanılarak mevcut müşterileriniz ve/veya potansiyel müşterileriniz ile iletişime geçmenizi hedefleyen hizmetimizdir. Epostalar genellikle işletmeniz ile ilgili haberler, kampanyalarınız, indirimleriniz, etkinlikleriniz gibi içeriklerden oluştur.

Bize Ulaşın.

Haydi bir sonraki projenizde birlikte çalışalım!  

Telefon Numaramız

+90 544 586 30 05

Eposta Adresimiz

info@lignid.com

Ofis Adresimiz

Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Ejder Apt.

No:63 Daire:4 Şişli/İSTANBUL