fbpx

Kurumsal Kimlik Nedir?

10/27/2020

Kurumsal kimlik; firma, kurum, vakıf gibi oluşumların hem içeriden hem de dışarıdan duruş, davranış ve imajını temsil eden kavramdır, yani oluşumların kimliğidir. Kurumsal kimlik firmanın iç ve dış kişilerce görünen yüzüdür. Kurumsal kimliği bir insanın mimiklerine benzetebiliriz. Aslında kimliğinizle onlara kendinizden bahseder, kendiniz hakkında fikirler verirsiniz. Renklerinizden, logonuzdan, sitenizden sizin basit bir firma ya da uğraşılmış üstünde durulan güvenilir bir şirket olduğunuzu düşünebilirler. E-ticaretle uğraşan bir site sahibiyseniz, kimliğiniz ile oluşturacağınız, göstereceğiniz kişiliğiniz müşterilerin gözünde güvenirliği arttırabilir ve ya düşürebilir. Bu yüzden bir şirketin en temel yapı taşlarından biridir kurumsal kimlik.

E-Ticaret hakkında bilginiz yoksa veya öğrenmek istiyorsanız e-ticaret hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Linke tıklayınız.

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde firmalar kurumsal kimlik tasarımı için alanlarında uzman profesyonellerle çalışmalıdırlar. Çünkü kurumsal kimlik kurumun imzası görevi görür ve bir kez kullanılmaya başlandıktan sonra insanlar kafasında oluşan bu kurumsal kimlik ile sizi tanımaya başladıkları için tekrar bir kurumsal kimlik oluşturmak çok zor ve zahmetli bir süreç olacaktır.

Kurumsal Kimlik Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal kimlik oluştururken ilk önce renk paleti oluşturulmalıdır. Oluşturulan renk paletine uygun, aynı zamanda kurumu yansıtan bir logo tasarlanmalıdır. Logo, kurumsal kimliğin en önemli parçasıdır. Adınız söylendiğinde insanların aklında ilk olarak logonuz canlanacaktır. Ardından oluşturulan renklere ve logoya ters düşmeyecek bir şekilde şirketinizin iç ve dış içler için kullanacağı baskı malzemeleri (kartvizit, zarf, defter, …) tasarlanmalı.

Kurumsal kimlik renk paleti oluştururken rakip ya da başka firmaların renklerine benzememesine dikkat edilmeli. Böyle bir durumda kendi şirketinizden çok onlara yatırım yapmış olursunuz. Lignid Dijital Pazarlama olarak sıfırdan bu adımların hepsini sizin için yapıyoruz, yaptığımız her adımda sizi yapılanlar hakkında bilgilendirerek istediğiniz kurumsal kimliği sizin için oluşturuyoruz. Unutmayın ki işini bilen kişilerden yardım almak sizi her zaman bir adım öne geçirecektir.

Lignid Dijital Pazarlama olarak verdiğimiz hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz. Linke tıklayınız.

Peki, kurumsal kimlik nelerden oluşur? Bir sonraki yazımızda bunlara değineceğiz. Takipte kalın.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın.

Haydi bir sonraki projenizde birlikte çalışalım!  

Telefon Numaramız

+90 544 586 30 05

Eposta Adresimiz

info@lignid.com

Ofis Adresimiz

Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Ejder Apt.

No:63 Daire:4 Şişli/İSTANBUL